دکتر جلالی
شاهکار پزشکان بقیه‌الله (عج) در امدادرسانی به مدافعان حرم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) گفت: بیمارستان بقیه‌الله الاعظم (عج) تأمین‌کننده ۵۷ درصد خدمات درمانی نیرو‌های مسلح در استان تهران است.
بیمارستان بقیه‌الله (عج) ۵۷ درصد خدمات درمانی نیرو‌های مسلح را تأمین می‌کند

دکتر «علیرضا جلالی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) صبح امروز در مراسم بزرگداشت روز پزشک که در سالن باقرالعلوم (ع) بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) برگزار شد، اظهار داشت: ابوعلی سینا طبابت را با نگاه یک شغل و فعالیت اقتصادی نگاه نمی‌کرد؛ در واقع طبابت یک وظیفه دینی و اجتماعی است.

وی با بیان اینکه نگاه شفابخش و امیدبخش پزشک به بیمار باعث تسریع در روند درمان و بهبودی بیمار می‌شود، افزود: هنگامی که طبیب بر بالین پزشک می‌رود، باید نگاهی شفابخش و امیدبخش به بیمار داشته باشد و خود را وسیله‌ای از جانب خداوند برای بهبود و شفای هرچه سریع‌تر بیمار بداند. این‌ها محور‌های اصلی طبابت ابوعلی سینا است و جامعه پزشکی ایران باید متوجه آن باشد.

جلالی به گوشه‌ای از عملکرد مجموعه آموزشی درمانی بقیه الله (عج) اشاره کرد و گفت: ۷۰۰ پزشک در پنج مرکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) مشغول به فعالیت هستند و سالانه در حدود دو میلیون مراجعه‌کننده را پاسخگو هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) ادامه داد: بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) تأمین‌کننده ۵۷ درصد خدمات درمانی نیرو‌های مسلح در استان تهران است.

وی همچنین به رضایت‌مندی بیش از ۹۰ درصدی مراجعه‌کنندگان به بیمارستان بقیه الله (عج) اشاره کرد و گفت: پزشکان این مجموعه بزرگ آموزشی درمانی در ارائه خدمات اجتماعی و فعالیت‌های خیرخواهانه نیز حضوری چشمگیر داشته و دارند که برپایی یک موکب امدادی در مسیر راهپیمایی اربعین با ۵۴ پزشک و ۲۰۰ نفر از مجموعه پیراپزشکی که تماما با هزینه‌ها و همت پزشکان محقق شد یکی از این اقدامات ارزشمند است.

جلالی ادامه داد: در همین زمینه پزشکان این مجموعه همزمان با فرارسیدن عید سعید قربان همچون سنوات گذشته تعداد ۲۶ گوسفند قربانی تهیه کرده و گوشت آن را میان معسرین توزیع کردند.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در امدادرسانی سیل نیز عملکرد خوبی داشت، گفت: دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در فرآیند امدادرسانی به سیل‌زدگان تاکنون دو هزار بسته حمایتی شامل مواد غذایی را به مناطق سیل‌زده غرب و جنوب کشور ارسال کرده است. همچنین تاکنون سه تیم درمانی و یک گروه جهادی برای خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده اعزام شده‌اند.

جلالی در پایان یادآور شد: پزشکان بیمارستان بقیه الله (عج) در حوزه امدادرسانی و درمان مدافعان حرم یک شاهکار از خود به یادگار گذاشتند، به گونه‌ای که در زمان کوتاهی خدمات درمانی گسترده‌ای را به تعداد قابل توجهی از مجروحان مدافع حرم ارائه کردند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی


تصویر امنیتی جدید