فولیک اسید سرطانزا است

نشریه پزشکی medical daily اعلام کرد: فولیک اسید سرطانزا است
فولیک اسید
 
photo_2020-03-07_13-27-22
بررسی‌ها نشان می‌دهند مقاومت برخی از میکروب‌ها نسبت به آنتی بیوتیک‌ها، در مواردی تا 80 درصد افزایش یافته و باعث کاهش شدید اثر دارو شده است.
 محمودرضا شاه بهرامی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت:‌ به دلیل استفاده نا به جا و غیر منطقی داروها، بسیاری از بیماری‌های عفونی مجددا شیوع یافته‌اند و همچنین بیماری‌های عفونی جدیدی نیز شایع شده‌اند.
وی با اشاره به گسترش مقاومت میکروب‌ها در برابر داروها، تاکید کرد:‌ بررسی‌ها نشان می‌دهند که مقاومت برخی از میکروب ها نسبت به آنتی بیوتیک‌ها، در مورادی تا 80درصد افزایش یافته و باعث کاهش شدید اثر دارو شده است.
 شاه بهرامی افزود: بالا رفتن مقاومت میکروب‌ها نسبت به آنتی بیوتیک‌ها عوارض و اثرات متعددی نظیر افزایش هزینه‌های درمانی، کاهش اثر بخشی روش‌های درمانی و بالا رفتن آمار ابتلا و مرگ و میر را دارد.
 وی با بیان اینکه ایران جزء کشورهای پر مصرف در خصوص آنتی بیوتیک‌ است، خاطر نشان کرد:‌ بسیاری از مردم اطلاع کافی در خصوص میزان صحیح مصرف آنتی بیوتیک‌ها و عوارض مصرف زیاد و غیر منطقی این داروها ندارند که این موضوع بر بروز مقاومت دارویی می‌افزاید.
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی


تصویر امنیتی جدید