افزایش خطر ابتلا به سرطان با مصرف الکل

براساس یافته‌های یک تیم علمی از دانشمندان ژاپنی و امریکایی، نوشیدن الکل حتی در مقادیر اندک، خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد.
الکل
 
 به نظر می رسد هیچ مقدار امنی برای مصرف الکل وجود ندارد.
براساس یافته‌های یک تیم علمی از دانشمندان ژاپنی و امریکایی، نوشیدن الکل حتی در مقادیر اندک، خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد.
تیمی از دانشمندان ژاپنی و امریکایی داده‌های بالینی 33 بیمارستان را در ژاپن  از سالهای 2005 _ 2016 بررسی کردند. درمجموع، آنها اطلاعات مربوط به 63.2 هزار بیمار مبتلا به سرطان و همین تعداد داوطلبان سالم را تجزیه و تحلیل کردند. همه‌ی شرکت کنندگان مقدار الکلی را که روزانه می‌نوشیدند و همچنین مدت زمان استفاده‌ی آن را اظهار کردند.
مشخص شد که احتمال ابتلا به سرطان برای افرادی که مشروبات الکلی نمی نوشند کمتر از دیگران است. در كساني كه در دوزهاي كم يا متوسط مشروبات الكلي مي‌نوشند، احتمال ابتلا به سرطان به طرز چشمگيري افزايش يافت، به این ترتیب که نوشیدن یک مشروب الکلی در روز به مدت ده سال و یا دو مشروب در روز به مدت پنج سال، خطر ابتلا به سرطان روده، معده، سینه، پروستات، مری و سایر انواع سرطان را پنج درصد افزایش می‌دهد.
  دکتر ماسایوشی زیتسو از دانشگاه توکیو: "با توجه به چالش‌های فعلی در ارتباط با شیوع گسترده ی سرطان، ما باید همچنان به آموزش خطرات ناشی از الکل ادامه دهیم".
 

منابع:
https://medicalxpress.com/news/2019-12-alcohol-consumption-linked-higher-cancer.html
https://www.nytimes.com/2019/12/09/well/live/alcohol-drinking-cancer.html
https://www.thelancet.com/article/S0140-6736(18)31571-X/fulltext
https://www.zmescience.com/medicine/alcohol-consumption-japan-08122019/
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی


تصویر امنیتی جدید